Účetnictví S V J

KPÚ

Klub přátel účetnictví  (KPÚ)  je skupina lidí, kteří  chtějí poznat logiku účetnictví SVJ a jsou ochotni investovat nejen volný čas potřebný pro studium, ale   i minimálně  400  Kč za každý kalendářní rok  (i necelý).  

Nejde o tradiční příspěvky, jaké se platí v klubech, ale o zakoupení zboží  v e-shopku na adrese www.klaiex.cz.

A co za to?

1. Členové KPÚ mohou po zaregistrování  prohlížet, případně i kopírovat příspěvky a příklady  ze všech rubrik a podrubrik tohoto webu. 

Příspěvků je hodně, nejspíše je ani nestačíte všechny prostudovat.

(Pozn.: Kopírovat si můžete příspěvky pro sebe, ne pro komerční využití, jak se už stalo  viz Různé / Ostatní od roku 2014 -"Ke kopírování příspěvků z tohoto mého webu")

Ostatní, tj. nezaregistrovaní návštěvníci účetnického webu mají některé rubriky a podrubriky zablokovány. FÚ by se asi nelíbilo, kdybych jako účetní poradkyně radila pouze zdarma. 

2.  Členové KPÚ se mohou po celý rok ptát mailem. 

Posílat mohou  pouze dotazy týkající se postupů účtování a sestavování účetní závěrky.

Ptejte se však jen na to, co zatím nebylo nikde zpracováno.

 

Malé upozornění: 

·         Jsem účetní poradkyně, ne daňová. V případě potřeby se obraťte na daňového poradce. Ten je pro případy nesprávných rad pojištěn.

·         Nevíte-li si rady s výkladem některých nejasných ustanovení NOZ, týkajících se právní úpravy chodu SVJ, obraťte se na právníky. Snad vám poradí správně.

·         Na dotazy zaměřené na účtování stavebního spoření SVJ nemohu odpovídat, protože  účtování o stavebním spoření musí být řešeno "na míru" každého SVJ. 

·         Dotazy s daňovou problematikou i obecné dotazy týkající se SVJ můžete psát na www.portalsvj.cz.

Druhá část rubriky je věnována e-shopku, do kterého jste srdečně zváni.

 

N. Klainová

7/2017

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode