Účetnictví S V J

Kdo dohlíží na činnost SVJ?

Dobrý den, poradil byste mi, které instituce a orgány by mi mohly pomoci s kontrolou SVJ? Kdo na to, že SVJ funguje podle platných zákonů, dohlíží? Děkuji za radu. Honza

Honzo, zklamu Vás.

Vložil Votočka, 30. Listopad 2010 - 13:42

Žádný ÚV, soud, státní orgán.

Nejvrchnějším dohlížitelem je vlastník – člen SVJ, potažmo shromáždění, výbor, pověřený vlastník atd.

Případné „průserové“ akce se finálově řeší přes peníze neboli soudní cestou. Ale žádný vrchní bachař.   Votočka

 

kdo mi tedy pomůže?

Vložil Anonymous, 30. Listopad 2010 - 14:02

fú – kontroluje účetnictví  žú??? rejstříkový soud??? přece se nebudu soudit s výborem, aby dodržoval zákony a stanovy proč se tedy dělají pravidla, když není kdo by na jejich dodržování dohlížel?

Kontrola účetnictví

Vložil N. Klainová (bez ověření), 30. Listopad 2010 - 15:43

Na jednom semináři k účetnictví SVJ prohlásil před léty jeden nejmenovaný pracovník MF, že kdyby měla být SVJ pokutována za nesprávně vedené účetnictví, musel by být pokutován celý národ.

Třeba si na to teď, v době prázdné státní kasy, někdo na MF vzpomene a nařídí hromadné provádění kontrol i u SVJ. To by se kontrolní orgány divily, co všechny je vydáváno za účetnictví. Právě koukám na jeden zmetek a opět žasnu, co všechno si někteří účetní dovolí.

kontrola účetnictví

Vložil Karel Popper (bez ověření), 2. Prosinec 2010 - 13:39

souhlasím s paní Klainovou. Zaráží mě ale skutečnost uváděná ve stížnostech na portále, že jsou členové výboru, kteří si sami berou peníze pro svou „odměnu“ z FO za přitom dobrovolnou činnost. A to věřím tomu, že nemají své domy plně „v cajku“.A přitom nemají tyto „odměny“ ani schváleny svými shromážděními, jak ukládá samotný zákon. Navíc,když si třeba řada z nich dělá účetnictví samo bez pomoci „správce“.A to „nemluvím“ o tom, že ani svým členům SVJ nepředkládají roční vyúčtování jak je to rovněž uloženo v zákoně.Dost mě překvapuje arogance lidí, kteří zneužívají neznalostí ostatních a jak se dočítám,lidé se bojí ozvat….

Tleskám paní Klainová.

Vložil Votočka, 1. Prosinec 2010 - 10:52

Tleskám paní Klainová. Mám však za to, že víte z praxe, jak to je. Do těchto kontrol se nikomu nechce, protože:

Výsledek = daňový doměrek = příjem do SR = pár kaček.

Práce jak na kostele.

Pokuta za účetnictví, max. napaří do 100.000; odvolání až soud, a vzhledem k tomu, že ve finále trestáte jednotlivé lidi (občany, voliče atd.), tak i soud couvne a pokuta bude směšná = náprava stavu se nestane.

O tom, že se to dá mediálně nádherně využít a protáhnout erár kanálem ani nemluvě.

Votočka

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode