Účetnictví S V J

Rozvod plynu a revize dle vyhlášky 85/1978 Sb.    

Rozvod plynu a revize dle vyhl.85/1978

Vložil oponent (bez ověření), 13. Květen 2019 - 16:27

Pokud se začtete do vyhlášky, kterou operuje dodavatel Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Duben 2017 – 13:48 zjistíte že provozní revize plynových instalací je nařízena v intervalu tří let pro provozovny, výrobní prostory a společné prostory bytových domů.

V bytech platí jedna výchozí revize a to do konce životnosti plynového rozvodu.

Revize se netýká v žádném případě spotřebičů. Vlastník bytu je však povinen udržovat své plynové zařízení ve stavu zajišťujícím bezpečný provoz. Je tedy věcí vlastníka jak si to zařídí a také co si zaplatí.
Je vhodné kontrolovat těsnost šroubových spojů a napojení spotřebičů, je vhodné měnit v předepsaném intervalu nyní módní pružné napojení spotřebičů (typicky flexibilní hadice ke sporákům), je vhodné s nechat zkontrolovat zejména starší kotle, ohřívače vody a lokální topidla a u těch novějších alespoň jednou za 5 let nechat vyčisti hořák, spalovací komoru, změřit tlak dusíku v expanzce, zkontrolovat funkci ventilátoru u turba atd.

Chápu, že se SVJ snaží vlastníky k tomuto přesvědčit, jen si to jaksi nemůže vynutit a také platba ze společných peněz se dá hodnotit jako zpronevěra. SVJ má za povinnost starat se jen o část instalací ve společných částech domu.

5/2019

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode