Účetnictví S V J

Minilex    

Úvod k Minilexikonu SVJ   

Příspěvky publikované na Webnode narostly od roku 2008 do stovek, některé  jsou postupně aktualizovány a ty nejstarší, už nepoužitelné, jsou rušeny. Totéž (kromě těch stovek příspěvků) platí i pro E-shopek. 

Ke stejným tématům však přibývají nové otázky z jiných úhlů pohledu, objevují se nové diskusní příspěvky a nové názory na danou problematiku. Často se tak stejná problematika řeší např. v rubrikách Postupy, Otázky nebo Zajímavosti a orientace  není potom úplně jednoduchá.

Proto jsem někdy v roce 2014 začala s přípravou Minilexikonu SVJ (dále Minilex). Ten měl zájemcům usnadnit orientaci a poskytnout stručné vysvětlení některých pojmů z oblasti SVJ, doplněné občas  odkazy na podrobnější vysvětlení, příklady, apod.

V roce 2016 však byly provedeny významné změny účetních předpisů. Miniprográmky Klaiex musely být přeprogramovány, aktualizovány musely být i texty a příklady.

Aktualizace většiny příspěvků na Webnode i v E-shopku se stala prioritou, práce Minilexu SVJ byly přerušeny. Po letech se k nim vracím. 

Stejně, jako je v republice jediná Sbírka souvztažností SVJ, je i  Minilexikon SVJ v republice jediný.

Zdroj ÚZ právních předpisů, uváděných zde: https://www.zakonyprolidi.cz/.

Ostatní zdroje informací jsou uvedeny přímo u jednotlivých příspěvků.

Zajímá-li Vás, jaká hesla byla zatím zpracována, podívejte se na Mapu stránek. Je vpravo úplně dole. Jednotlivá hesla se zobrazí vpravo v MENU po kliknutí na příslušné písmeno. 

N. Klainová 

6/2019, aktulalizováno 9/2019

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode