Účetnictví S V J

Ke kopírování příspěvků z tohoto mého webu    

Pokud někdo něco tvoří a zveřejňuje, má radost z toho, že je o jeho rozumy zájem, že si je jiní kopírují, studují apod.

Pokud však někdo kopíruje mé nápady, příspěvky a příklady,  aby je mohl zpeněžit, musím se bránit.

Stalo se mi to cca před měsícem. Ve snaze zachovat si dobré jméno,  jsem se rozhodla, že se s tímto nepříjemným zážitkem s vámi podělím. Hodně stojím o to, abyste věřili, že nápady, texty a příklady, které publikuji, jsou z mé hlavy, že jsem je nikomu neukradla.  

22.7.2014  jsem  poprvé jsem objevila  portál Pohoda. Obsah webu se mi líbil, začetla jsem se se zájmem a nejednou jsem zůstala jako opařená.

Na www.pohoda.cz jsem  objevila článek publikovaný na konci roku 2012 na pokračování pod názvem „Malá škola základů účetnictví pro Společenství vlastníků jednotek“. Článek  byl rozdělen do tří částí.  

Při čtení jsem nevěřila svým očím. Věty i příklady se mi zdály nějak povědomé. Aby ne.

Autorka bez ostychu zkopírovala nejen myšlenku malé školy základů účetnictví, ale celé odstavce, dokonce i příklady z rubrik „Základy účetnictví“, „Poradna“ a „Postupy účtování“.  Dokonce i věty obsahující slova „doporučuji“, „nedoporučuji“.

Na moje slova, že bylo slušné uvést zdroje, mi autorka  opakovaně sdělovala, že nic nekopírovala.  Že to nebyla pravda, můžete zjistit v závěru tohoto příspěvku.

K jedné ze tří částí „jejího“ článku jsem napsala do diskuse:

Otevřete-li si www.klaiex.webnode.cz a v něm rubriku Základy účetnictví, uvidíte hned na prvním řádku "Nabídka malé školy základů účetnictví pro členy orgánů SVJ".

Moje nabídka „malé školy“ je z roku 2008, paní Uvírové se zalíbila po čtyřech letech. Chápu, když někdo použije myšlenky, protože to asi znamená, že nejsou špatné, ale kopírovat celé příklady, které mi dají občas docela zabrat, už je trochu moc. V rubrice Postupy účtování je podrubrika Přechodné účty aktiv a pasiv. Všechny tabulky s příklady časového rozlišování a přechodných položek ve třetím příspěvku paní Uvírové byly zkopírovány z mého webu, změněn byl pouze rok - můj rok 2008 byl nahrazen rokem 2012. U příkladu účtování DÚP byla jako u jediného změněna i částka. 

Přestože u paní Uvírové jde o příspěvky z konce roku 2012 a já jsem je objevila teprve dnes, tj. 22.7.2014, myslím si, že by takové jednání nemělo nikomu procházet, protože to prostě není slušné

Ani tahle moje reakce nevedla k omluvě autorky, naopak opět  vedla k opakovaným výmluvám, že nic nekopírovala.  

Nezbylo mi nic jiného, než dodat redakci Pohody důkazy.

Pořád jsem musela myslet na to, co si asi pomysleli ti, kdo si přečetli  nejdříve článek paní Uvírové a teprve potom  zavítali  na moje stránky, kde viděli skoro stejné věty, myšlenky, příklady….

Nejspíše si řekli,  že Klainová dělá chytrou a přitom opisuje, kopíruje, krade nápady…. 

Jedna členka KPÚ si nic takového o  mně  sice nemyslela, ale potvrdila mi, že když nedávno četla mé příspěvky, že jí připadaly povědomé.

Výroba důkazu, kdo je původním autorem myšlenek, většiny textů a příkladů,  mě stála dost času, ale výsledek je podle mého názoru dost průkazný. Předala jsem jej právnímu oddělení Pohody.   

Stejný dokument jsem uveřejnila na svém webu. Pobyl si tam jen jeden den, protože jsem byla požádána o jeho stažení. Měla jsem navrhnout nějaké řešení.

Přijata byla tato varianta:

Redakce  měla odstranit článek paní Uvírové  z roku 2012 a místo něj uvést odkaz na moje stránky.

Výsledek:

Původní článek byl sice stažen, ovšem odkaz na můj web  www.klaiex.webnode.cz na stránkách  Pohody uveřejněn nebyl.

Místo toho se dnes 22.8.2014 objevil na webu Pohody nový článek: 

„Základy účetnictví pro Společenství vlastníků“ – 1. díl.                  Lenka Uvírová     22.8.2014

Letmým pohledem jsem zjistila, že první díl nového článku paní Uvírové  má skoro stejný obsah, jako první díl jejího článku z roku 2012. Pouze některé věty, které byly původně okopírovány  ode mne, jsou nyní přeformulovány nebo byly odstraněny.  

V článku najdete chyby. Aby ne, od roku 2014 se mnohé změnilo. Při psaní příspěvků je třeba studovat nové právní předpisy.

Další pokračování článku budu samozřejmě sledovat a opět je budu porovnávat se svými texty, ale hlavně s  příklady. 

Pokud objevím něco, co bylo převzato ode mne bez uvedení zdroje,  budu se opět bránit.

 

Pro ty, kdo mne neznají a po přečtení článku z konce roku 2012 nebo z toho letošního by si mohli myslet, že jsem to byla já, kdo přebíral cizí rozumy, uvádím níže původní článek paní Uvírové z roku 2012 s barevně označenými zkopírovanými částmi. Navíc jsem doplnila několik svých poznámek.

22. 8. 2014    N. Klainová

....................................................................................................

A tady už je ten článek z roku 2012:

Původní článek L. Uvírové z r. 2012.docx (44,5 kB)

 

 

 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode